szczepienia COVID-19 - szczegóły poniżej

 

Zapraszamy RÓWNIEŻ na bezpłatne szczepienia przeciw grypie

BRAK WOLNYCH TERMINÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19
W sprawie terminów szczepień prosimy dzwonić na infolinie - 989

 

 

Wykonujemy TESTY na obecność Covid-19

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

 

Harmonogram rejestracji

Informujemy, że w tej chwili nie ma już wolnych terminów na szczepienia przeciw Covid-19 dla osób, które skończyły 80 lat i 70 lat, z powodu ograniczonej liczby szczepionek. Nasza poradnia wstrzymuje zapisy. 

Osoby, które chciałby się zaszczepić prosimy o zarejestrowanie takiej chęci poprzez strony gov.pl Formularz Pacjenta lub dzwoniąc pod numer 989.

 

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.  Prosimy o pobranie i wypełnienie Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, przyspieszy to procedurę szczepienia. Kliknij tutaj…

 

Osoby z innych grup wiekowych w tej chwili mogą jedynie zgłaszać chęć zaszczepienia się na stronach rządowych: Formularz Pacjenta

Prosimy nie dzwonić w tej sprawie do poradni. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

 

 

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

 

UWAGA!!!

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów: 

 

- REJESTRACJA PACJENTÓW TYLKO TELEFONICZNA 

- TELEPORADY PACJENTOM UDZIELANE BĘDĄ W GODZINACH PRACY PRZYCHODNI 

- W SYTUACJI, KIEDY JEST TO NIEZBĘDNE PACJENT ZOSTANIE UMÓWIONY NA KONKRETNĄ GODZINĘ DO LEKARZA I WTEDY MOŻLIWE BĘDZIE WEJŚCIE DO PRZYCHODNI  

- NIE NALEŻY ZGŁASZAĆ SIĘ PO RECEPTY – PROŚBĘ O PRZEPISANIE LEKÓW DO KONTYNUACJI LECZENIA NALEŻY ZGŁOSIĆ TELEFONICZNIE 

 

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zaleceń. 

Ośrodek Zdrowia w Mierzęcicach 

tel.: 32 288 70 45 lub 32 700 37 83 

Ośrodek Zdrowia w Tąpkowicach 

tel.: 32 494 76 01 lub 32 285 72 79 

 

W celu uzyskania skierowania lub recepty prosimy o kontakt SMS lub E-mail:  

 

Mierzęcice: recepty@nzozpromed.com.pl  TEL.: 537 874 853

Tąpkowice: nzozpromed1@wp.pl tel.: 734 103 417 

  9 czerwca 2015 roku Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła proces mający, na celu ocenę zasadności doniesień o zdarzeniach niepożądanych u kobiet które otrzymały szczepionki przeciwko wirusowi HPV. Pharmacovigilance Risk Assessment Committee (PRAC) przeprowadził kompleksową analizę obejmującą przypadki Kompleksowego Zespół Bólu Regionalnego (Complex Regional Pain Syndrome - CRPS) oraz Zespołu Posturalnej Tachykardii Ortostatycznej (Postural Orthostatic Tachycardia Syndrome - POTS) u osób które otrzymały szczepionkę przeciwko wirusowi HPV. Proces ten obejmował wszystkie dostępne szczepionki przeciwko wirusowi HPV.


W informacji prasowej opublikowanej na stronie internetowej 5 listopada 2015 roku EMA poinformowała o wynikach procesu. EMA jednoznacznie stwierdziła że: „dowody nie potwierdzają związku przyczynowego między szczepionkami przeciwko wirusom HPV a występowaniem syndromów CRPS i POTS”. Tym samym proces wyjaśniający realizowany przez zespół PRAC został zakończony. PRAC dokonał dokładnej analizy wszystkich dostępnych danych w tym: wyników badań klinicznych poświęconych szczepionkom przeciwko HPV, zgłoszeniom zdarzeń niepożądanych po podaniu szczepionek przeciwko wirusowi HPV, jak również materiałów przygotowanych przez kraje członkowskie. W przygotowując swoje stanowisko PRAC wielokrotnie konsultował się z czołowymi światowymi ekspertami z tego obszaru oraz zapoznał się z materiałami dostarczonymi przez organizacje pacjenckie.
Link do oświadczenia EMA:
http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/news_and_events/news/2015/11/news_detail_002429.jsp&mid=WC0b01ac058004d5c1

 

Kliknij i przeczytaj cały artykuł (.pdf)

Szczegółowe informacje na temat szczepionki – Charakterystyka produktu leczniczego

Dodatkowe materiały w języku angielskim.

 

The AAP and HPV Vaccine Safety: Frequently Asked Questions

 

Review concludes evidence does not support that HPV vaccines cause CRPS or POTS

 

Global Advisory Committee on Vaccine Safety Statement on the continued safety of HPV vaccination

 

Genital warts in young Australians five years into national human papillomavirus vaccination programme: national surveillance data

 

HPV Vaccine Extended to Boys

 

 

W Polsce rosnie liczba rodziców, którzy boją się, że szczepienia szkodzą, wywołują alergie czy nawet autyzm. Nie wierzą w ich ochronne działanie, domagają się wolności wyboru. Czy mają rację?

 

Analizujemy argumenty przeciwników szczepień.

 

Rośnie liczba rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci były szczepione m.in. na polio czy gruźlicę.

Czytaj więcej: Nie daj się oszukiwać w sprawie szczepień, część 1/2

Trwająca od stycznia w USA nowa fala zachorowań na odrę, w wyniku której wirusem zaraziły się już 102 osoby, ożywiła debatę o "złej modzie" na nieszczepienie dzieci. Głos zabrał prezydent Obama przekonując, że nauka nie pozostawia wątpliwości: trzeba szczepić.


Według federalnego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) od 1 do 30 stycznia w całym kraju na odrę zachorowały już 102 osoby w 14 stanach. Fala zachorowań rozpoczęła się w parku rozrywki Disneyland w Kalifornii.

 

Odra to wysoce zaraźliwa choroba zakaźna wieku dziecięcego, która - przed wynalezieniem szczepionki - zabijała na świecie dwa i pół mln ludzi rocznie. Wirus został niemal całkowicie wyeliminowany z krajów rozwiniętych, w tym USA, gdy wprowadzono masowe szczepienia dzieci. Teraz wraca jednak, roznoszony przez osoby, który nigdy nie były szczepione. Wielu rodziców, przekonanych, że szczepienia są niebezpieczne, odmawia ich bowiem swym dzieciom.

Czytaj więcej: W USA fala zachorowań na odrę wznowiła debatę o modzie na nieszczepienie

W Polsce rosnie liczba rodziców, którzy boją się, że szczepienia szkodzą, wywołują alergie czy nawet autyzm. Nie wierzą w ich ochronne działanie, domagają się wolności wyboru. Czy mają rację?

 

Analizujemy argumenty przeciwników szczepień.

 

Rośnie liczba rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci były szczepione m.in. na polio czy gruźlicę.

Czytaj więcej: Nie daj się oszukiwać w sprawie szczepień, część 2/2

Szanowni Rodzice,
z myślą o Was i Waszych dzieciach Główny Inspektorat Sanitarny przygotował poradnik pod tytułem: „ABC Szczepienia ochronne. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci do 2. roku życia.” Poradnik ma za zadanie nie tylko przybliżyć problematykę szczepień ochronnych i przygotować Państwa do kolejnych wizyt w punkcie szczepień, ale poprzez interaktywną formę, zachęcić do rzetelnej i aktywnej obserwacji dziecka po szczepieniu, co powinno ułatwić komunikację na płaszczyźnie lekarz-pacjent.
Mamy nadzieję, że Poradnik stanie się dla Państwa przyjaznym i pomocnym narzędziem w opiece nad szczepionym dzieckiem.

 

Czytaj Poradnik

 

Jeśli chcesz korzystać z Poradnika, aby móc zapisywać w nim swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące szczepień Twojego dziecka pobierz Poradnik i uzupełnij pola zaznaczone zieloną strzałką korzystając z funkcji Komentarz, następnie dodaj Komentarz tekstowy.

 

ABC Szczepienia ochronne. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci do 2. roku życia.

 

Źródło: Państwowa Inspekcja Sanitarna, Akcja informacyjna: Zaszczep w sobie chęć szczepienia.

Licznik odwiedzin

372893
Dzisiaj:Dzisiaj:55
W tym tygodniu:W tym tygodniu:1005
W tym miesiącu:W tym miesiącu:4220

Realizujemy świadczenia

w ramach umowy z

Logo Narodowego Funduszu Zdrowia

Badania wykonują dla nas: