Program rehabilitacji leczniczej w przewlekłych chorobach kości i stawów oraz mięśni w powiecie tarnogórskim
Zapraszamy na szczepienia III dawką szczepionki przeciw COVID-19
W sprawie terminów szczepień prosimy o kontakt telefoniczny:
Wykonujemy TESTY na obecność Covid-19
Zapraszamy na szczepienia przeciw Covid-19, szczepienie III dawką.
Prosimy o pobranie i wypełnienie Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, przyspieszy to procedurę szczepienia. Kliknij tutaj…
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
W celu uzyskania skierowania lub recepty prosimy o kontakt SMS lub E-mail:
9 czerwca 2015 roku Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła proces mający, na celu ocenę zasadności doniesień o zdarzeniach niepożądanych u kobiet które otrzymały szczepionki przeciwko wirusowi HPV. Pharmacovigilance Risk Assessment Committee (PRAC) przeprowadził kompleksową analizę obejmującą przypadki Kompleksowego Zespół Bólu Regionalnego (Complex Regional Pain Syndrome - CRPS) oraz Zespołu Posturalnej Tachykardii Ortostatycznej (Postural Orthostatic Tachycardia Syndrome - POTS) u osób które otrzymały szczepionkę przeciwko wirusowi HPV. Proces ten obejmował wszystkie dostępne szczepionki przeciwko wirusowi HPV.
W informacji prasowej opublikowanej na stronie internetowej 5 listopada 2015 roku EMA poinformowała o wynikach procesu. EMA jednoznacznie stwierdziła że: „dowody nie potwierdzają związku przyczynowego między szczepionkami przeciwko wirusom HPV a występowaniem syndromów CRPS i POTS”. Tym samym proces wyjaśniający realizowany przez zespół PRAC został zakończony. PRAC dokonał dokładnej analizy wszystkich dostępnych danych w tym: wyników badań klinicznych poświęconych szczepionkom przeciwko HPV, zgłoszeniom zdarzeń niepożądanych po podaniu szczepionek przeciwko wirusowi HPV, jak również materiałów przygotowanych przez kraje członkowskie. W przygotowując swoje stanowisko PRAC wielokrotnie konsultował się z czołowymi światowymi ekspertami z tego obszaru oraz zapoznał się z materiałami dostarczonymi przez organizacje pacjenckie.
Link do oświadczenia EMA:
http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/news_and_events/news/2015/11/news_detail_002429.jsp&mid=WC0b01ac058004d5c1
Kliknij i przeczytaj cały artykuł (.pdf)
Szczegółowe informacje na temat szczepionki – Charakterystyka produktu leczniczego
Dodatkowe materiały w języku angielskim.
The AAP and HPV Vaccine Safety: Frequently Asked Questions
Review concludes evidence does not support that HPV vaccines cause CRPS or POTS
Global Advisory Committee on Vaccine Safety Statement on the continued safety of HPV vaccination
W Polsce rosnie liczba rodziców, którzy boją się, że szczepienia szkodzą, wywołują alergie czy nawet autyzm. Nie wierzą w ich ochronne działanie, domagają się wolności wyboru. Czy mają rację?
Analizujemy argumenty przeciwników szczepień.
Rośnie liczba rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci były szczepione m.in. na polio czy gruźlicę.
Czytaj więcej: Nie daj się oszukiwać w sprawie szczepień, część 1/2
Trwająca od stycznia w USA nowa fala zachorowań na odrę, w wyniku której wirusem zaraziły się już 102 osoby, ożywiła debatę o "złej modzie" na nieszczepienie dzieci. Głos zabrał prezydent Obama przekonując, że nauka nie pozostawia wątpliwości: trzeba szczepić.
Według federalnego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) od 1 do 30 stycznia w całym kraju na odrę zachorowały już 102 osoby w 14 stanach. Fala zachorowań rozpoczęła się w parku rozrywki Disneyland w Kalifornii.
Odra to wysoce zaraźliwa choroba zakaźna wieku dziecięcego, która - przed wynalezieniem szczepionki - zabijała na świecie dwa i pół mln ludzi rocznie. Wirus został niemal całkowicie wyeliminowany z krajów rozwiniętych, w tym USA, gdy wprowadzono masowe szczepienia dzieci. Teraz wraca jednak, roznoszony przez osoby, który nigdy nie były szczepione. Wielu rodziców, przekonanych, że szczepienia są niebezpieczne, odmawia ich bowiem swym dzieciom.
Czytaj więcej: W USA fala zachorowań na odrę wznowiła debatę o modzie na nieszczepienie
W Polsce rosnie liczba rodziców, którzy boją się, że szczepienia szkodzą, wywołują alergie czy nawet autyzm. Nie wierzą w ich ochronne działanie, domagają się wolności wyboru. Czy mają rację?
Analizujemy argumenty przeciwników szczepień.
Rośnie liczba rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci były szczepione m.in. na polio czy gruźlicę.
Czytaj więcej: Nie daj się oszukiwać w sprawie szczepień, część 2/2
Szanowni Rodzice,
z myślą o Was i Waszych dzieciach Główny Inspektorat Sanitarny przygotował poradnik pod tytułem: „ABC Szczepienia ochronne. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci do 2. roku życia.” Poradnik ma za zadanie nie tylko przybliżyć problematykę szczepień ochronnych i przygotować Państwa do kolejnych wizyt w punkcie szczepień, ale poprzez interaktywną formę, zachęcić do rzetelnej i aktywnej obserwacji dziecka po szczepieniu, co powinno ułatwić komunikację na płaszczyźnie lekarz-pacjent.
Mamy nadzieję, że Poradnik stanie się dla Państwa przyjaznym i pomocnym narzędziem w opiece nad szczepionym dzieckiem.
Jeśli chcesz korzystać z Poradnika, aby móc zapisywać w nim swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące szczepień Twojego dziecka pobierz Poradnik i uzupełnij pola zaznaczone zieloną strzałką korzystając z funkcji Komentarz, następnie dodaj Komentarz tekstowy.
ABC Szczepienia ochronne. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci do 2. roku życia.
Źródło: Państwowa Inspekcja Sanitarna, Akcja informacyjna: Zaszczep w sobie chęć szczepienia.